Lümen Folyo

Lümen Folyo

Lümen folyo; ışık kaynagından topladığı enerjiyi karanlık bir ortamda 4-5 saat boyunca parlayarak verebilen; acil çıkış, uyarı, ikaz yada gece aydınlatmalarında kullanılan bir malzemedir.

Lümen folyosu hammaddesinde zehirleyici madde olmayıp radyasyon içermez. Kullanması gereken aynı kimyasal hammadde özellikleriyle her zaman aynı şekilde üretilir. Bu ürünün mükemmel ışığı emme ve sonrasında çok iyi bir şekilde ışığı dışarıya verme özelliğine sahiptir.

Normal odada aldığı ışık gücünü 10 ile 30 dakika arasında toplar ve vereceği karanlıktaki ışık yayma gücü ise 4 ile 10 saat arasındadır.

Aynı zamanda elektrik olmayan ya da insan gücünün ışık veremeyecek yerlerde de kullanılabilir. Ömür boyu kullanılabilecek kadar sağlam bir üründür. İçerisinde zararsız hammadde kullanıldığı için sağlıklıdır. Lümen folyosu çizim makinesi, dijital baskı makinesi ve Solvent baskı makineleri için de çok uygundur.

Lümen Folyo Kullanım Alanları

Yeşil lümen folyosu dış ve iç mekanlarda kullanılır. Yangın söndürme araç ve gereçlerinde, Uyarı işaretlerinde, tren tramvay yol gösteren levhalarda, kapı üzerine bilgi panolarında ve dekorasyon olarak genel her yerde kullanılır. İç mekanda 20 yıl ve dış mekanda da 7 sene kullanılabilir özelliği vardır.